15 listopada odbyła się akcja „Słodka przerwa dla Julianka” zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu.

Na stronie fundacji „Czas nadziei” można znaleźć informację:

Julek urodził się w grudniu 2016 roku ze złożoną wada serca HLHS. Jest to niedorozwój lewej strony serduszka. Już w pierwszym miesiącu życia przeszedł ciężką operację na otwartym sercu.Kolejna bardzo ciężka operacja odbyła się 6 czerwca 2017 i był to m.in. przeszczep aorty. W między czasie przeszedł ciężką niewydolność krążenia,oddechową,niewydolność wątroby. To nie koniec zabiegów na jego sercu. W przyszłości czekają go jeszcze co najmniej dwie operacje i ciągła rehabilitacja. Julek ma brata i siostrę. Mieszkają w Sanoku. Rodzina znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Julek jest pacjentem w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. W chwili obecnej rodzice muszą pokonywać trasę Sanok – Warszawa kilka razy w miesiącu. Leczenie dopiero się rozpoczyna. Przed nimi długa droga do zdrowia Julka.

Wolontariuszki z klasy II gimnazjum: Oliwia Hulicka, Magda Wolanin i Julia Zygmunt zorganizowały całą akcję i od początku do końca czuwały nad jej przebiegiem.

W efekcie udało się zebrać 550 złotych, które zostały wpłacone na konto fundacji.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, Rodzicom, którzy pomogli przygotować słodkości i dostarczyć je na kiermasz oraz każdej osobie, która wspomogła finansowo Julianka.